Co nas wyróżnia?

  • Staramy się tworzyć domową atmosferę, w której każdy podopieczny czuje się bezpiecznie i swobodnie. Chcemy, by w wyniku naszych codziennych działań i wysiłków na twarzach naszych podopiecznych jak najczęściej pojawiał się uśmiech.
  • Nasz zespół tworzą osoby kreatywne dla których praca z osobami niepełnosprawnymi jest wyzwaniem i pasją. Entuzjazm naszych terapeutów w połączeniu z wysokimi kompetencjami ma bezpośredni wpływ na osiąganie założonych celów terapeutycznych i odnoszenie sukcesów przez naszych podopiecznych.
  • Jesteśmy zgranym zespołem. Potrafimy ze sobą współpracować i pomagamy sobie nawzajem. Nieustannie rozwijamy się i poszerzamy swój warsztat uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Tworzymy to miejsce razem. Połączenie wzajemnych doświadczeń pozwala na opracowanie kompleksowej i różnorodnej oferty dla naszych podopiecznych.
  • Staramy się nieustannie wspierać podopiecznych i być dla nich osobami godnymi zaufania. Podstawą naszych działań jest uśmiech, serdeczność i życzliwość. Jesteśmy osobami otwartymi, odnoszącymi się do innych z szacunkiem i akceptacją. Naszą mocną stroną jest empatia.
  • Przykładamy dużą wagę do podkreślania mocnych stron naszych podopiecznych. Pielęgnujemy w nich wiarę we własne możliwości i pracujemy nad ich poczuciem własnej wartości.
  • Dbamy o ich wszechstronny rozwój. Staramy się na bieżąco monitorować postępy terapii i realizację założonych celów terapeutycznych. Dzięki małym grupom możemy zagwarantować podopiecznym właściwą stymulację ich wszechstronnego rozwoju. Coroczna zmiana grupy i terapeuty pozwala nie tylko na zdobywanie nowych umiejętności ale również na uczenie się reagowania w sytuacjach zmiany.
  • Rozbudzając ciekawość poznawczą naszych podopiecznych, staramy się również odkrywać ich niezwykłe talenty. W ramach zajęć tematycznych rozwijamy zdolności artystyczne, muzyczne oraz sportowe. Od 2000 roku w naszym ośrodku działa odnosząca liczne sukcesy na przeglądach teatralnych grupa „ZODIAK”. Udział w zajęciach teatralnych ma dla naszych podopiecznych niesamowitą wartość terapeutyczną, rozwija bowiem ich wyobraźnię, przełamuje lęk i nieśmiałość oraz daje niesamowitą radość.
  • Posiadamy również bogatą ofertę zajęć grupowych. W naszym ośrodku odbywają się: zajęcia psychoedukacyjne z psychologiem, edukacja społeczno - emocjonalna, zajęcia przyrodnicze, zajęcia z komunikacji - prowadzone przez logopedę, socjoterapia, zajęcia z wychowania zdrowotnego i religia.
  • Dbamy o miłą atmosferę i przyjazne kontakty między pracownikami, podopiecznymi i ich rodzicami. Budujemy więzi w trakcie codziennej pracy, a także poprzez organizowanie licznych spotkań i imprez okolicznościowych. Staramy się celebrować każdy wyjątkowy dzień w naszym ośrodku, świętujemy urodziny i imieniny naszych podopiecznych. Spotykamy się przy wspólnym stole z okazji świąt. Organizujemy zabawy, dyskoteki, zajęcia sportowe i teleturnieje.
  • Niezwykle cenimy sobie współpracę z rodzicami naszych podopiecznych, których zaangażowanie jest cennym i niezbędnym aspektem realizowanego procesu terapeutycznego. Wzajemna wymiana doświadczeń i informacji pozwala lepiej poznać i zrozumieć potrzeby każdego z podopiecznych.
Powrót na początek strony